Jak zvládnout SCD a život s ní

Jak jsem se pomocí SCD vyléčila z Crohna – Erin Cox Barnes

Mám hodně známých po celém světě, kteří se uzdravili díky Specifické sacharidové dietě. A moc mi záleží na tom, abyste jejich příběhy znali i vy. Nejste v tom totiž sami. A příběhy ostatních mohou pomoci s nadějí, která je v začátcích tolik potřebná. 

S laskavým svolením mé drahé Erin s vámi budu sdílet útržky jejího příběhu. Celou její cestu pak můžete najít zde.

Příběh Erin Cox Barnes - jak jsem se vyléčila pomocí SCD z Crohna

„Moje cesta začala v roce 2001, kdy mě záhadně pronásledovaly silné bolesti, žaludeční problémy a horečky. Někdy byla bolest tak intenzivní, že jsem sotva mohla mluvit.

Najednou jsem se jednoho pátečního rána probudila bolestí a požádala mámu, aby mě odvezla na pohotovost.

Počet mých bílých krvinek raketově stoupl, což ukazuje na vážnou infekci. Dostal jsem antibiotika a morfin, zatímco můj lékař pracoval na diagnostice mého stavu.

Ihned po probuzení z kolonoskopie mi lékař řekl, že mám diagnostikovanou Crohnovu chorobu, chronický zánět střevního traktu. Předepsal Asacol, nesteroidní protizánětlivý lék, aby udržoval příznaky na uzdě. Moje první otázka na něj byla: „Musím být na medicíně do konce života?“ Potvrdil můj nejhorší strach: Ano.

Asacol začal okamžitě léčit mé příznaky a brzy jsem mohla opustit nemocnici. Jedinou nevýhodou bylo, že jsem měla s sebou domů obrovský pytel prášků a byly mou jedinou nadějí.

Bylo mi řečeno, že budu muset jíst „nevýraznou stravu“, což znamená žádná kořeněná jídla, a že můžu jíst v podstatě všechno, co je bílé; bílé brambory, bílé pečivo…cokoli, co by „nedráždilo trávicí systém“. 

Vrátila jsem se domů šedá, ochablá a s energií asi jako hadr na nádobí! Zdálo se, že bolest, operace, špatné zdraví, hubenost, možná kolostomie a dokonce rakovina jsou hlavními věcmi, na které se v budoucnu můžu těšit.

Jediné, co jsem mohla dělat kromě spánku, bylo modlit se. Prosila jsem Boha, aby mě uzdravil, pokud to byla Jeho vůle.

Jednoho rána na naší verandě  zazvonila kamarádka z kostela. Řekla, že nám chce půjčit svou knihu s názvem „Breaking the Vicious Cycle“ od Elaine Gottschall, protože jí a její dceři s ulcerózní kolitidou úžasně pomohla. Řekla slova, která jsme všichni toužili slyšet: „V této knize je naděje.“

Nashromáždila jsem dostatek energie na to, abych dietu vyzkoušela. Moje máma byla úžasná opora. Ale i přes veškerou její pomoc jsem věděla, že jsem to já, kdo musí zajistit, aby dieta fungovala. Pouze já jsem mohla převzít kontrolu nad svým tělem – nikdo za mě nemohl učinit takové rozhodnutí.

Po výzvě autora jsem na jeden měsíc vyzkoušela specifickou sacharidovou dietu na 100 %. Na konci měsíce jsem se samozřejmě cítila mnohem lépe. Znovu jsem přibírala na váze, bolesti se zmenšovaly, barva se mi vracela a dokonce jsem dostávala komplimenty, jak zdravě vypadám.

Můj lékař byl ohromen mým zdravím, když jsem se dostavila na šestitýdenní prohlídku, kde jsem už přibrala devět kilo. Během několika měsíců jsem byla schopna snížit svůj Asacol z maximální dávky 12 pilulek denně na začátku léčby na jednu malou pilulku denně!

Nejlepší na tom je, že jsem mohla začít znovu žít plnohodnotný život. V roce 2004 jsem potkala a provdala se se svým manželem Jimem a narodili se nám tři zdraví synové.

 

Pokud vás příběh Erin inspiroval a rádi byste se dozvěděli o Specifické sacharidové dietě víc, stáhněte si můj manuál do kapsy zdarma.

Další inspiraci, jak zvládnout život s dietou pak najdete v mém posledním eBooku, který je soupisem mých zkušeností a rad.

A najdete mě samozřejmě také na Facebooku a v uzavřené Facebookové skupině.

Opatrujte se!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *