Jak zvládnout SCD a život s ní

„čokoládový“ dort – nebe v hubě

Čokoládový dort bez cukru, lepku, mléka a škorbů? Přitom vláčný, slaďoučký a naprosto návykový? Ano, je to možné! Dnes mám pro vás Ferrari mezi dorty.Tohle prostě vyzkoušet musíte!

Abych si ale nepřisvojila slávu, která mi nepatří, uvádím zdroj, odkud čerpám. Marilyn je totiž díky tomuto receptu téměř celebrita mezi „SCDčkaři“ a nebylo by fér ji neuvést: http://digestivewellness.blogspot.com/2010/12/marilyns-chocolate-cake.html

Na čokoládový dort budete potřebovat

Troubu předehřejte na 160° C. Do kuchyňského robotu vložte pekanovou mouku, sůl, černý pepř a vše zpracujte.

Datele vypeckujte a nakrájejte na kousky. Rozmixujte je a spojte s moukou. Zpracovávejte tak dlouho, dokud se datle a pekanová mouka dobře nepromíchají (i několik minut).

Přidejte rozpuštěné kakové máslo a vanilku. Zpracujte znovu několik minut.  Přidejte vejce a jedlou sodu a znovu zpracujte. Směs se pomalu začne měnit v čokoládově vypadající těsto.

Nalijte těsto na plech vyložený pečícím papírem a pečte cca 35 minut.

Dort chutná ještě čokoládověji, když se přes noc vychladí.

 

Já jsem se trošku zalekla pekanové mouky, se kterou nemám zkušenosti, a proto jsem našla jednu variaci, která mi vyhovuje /na fotce výš je dort pečený z ingrediencí pod tímto textem/. Můj milý přítel Jeffrey Berger modifikoval původní recept takto:

Postup je stejný jako u původních ingrediencí. Liší se pouze teplota trouby, která je 150 °C a doba pečení se zkracuje na cca 25-30 minut.

Za vyzkoušení stojí oba tyto recepty. Já je s jistotou zařadím do svých TOP 10 receptů. Protože ta chuť „čokolády“ je prostě neodolatelná!!

A pokud jsem vám udělala chuť na opravdový kus čokošky, tak vyzkoušejte TUHLE – nebudete litovat 😍

Mám velkou radost, že jste tu se mnou.

Všechny vaše postřehy a připomínky vítám ve své Facebookové skupině TADY.

Další inspiraci najdete buď u mě na Facebooku, nebo třeba v  rozhovoru s Jeffreyem Bergerem na téma Specifické sacharidové diety TADY.

Opatrujte se a užijte si zdravé mlsání.

❤️❤️❤️

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *