Jak zvládnout SCD a život s ní

Každý nemá to štěstí …

Tentokrát píšu netradičně. Bez receptů, rad, tipů, …

Příběh, který jsem během letošních Vánoc slyšela totiž velmi zasáhl a ráda bych se s Vámi o něj podělila…

     Zřejmě jste se pozastavil nad fotografií, která uvádí celý můj text.  Jedna moje známá ji pořídila v bytě sousedů, kteří byli před Vánoci vystěhovaní ze státního bytu. Policie pro ně přišla, odvedla je a byt zůstal otevřený. Časem ho začali pracovníci služeb vyklízet.

Lidé žijí různě, někteří jsou bohatí, jiní chudí, někteří se ode dna odrazí,  jíní ne.

Určitě vám ale neunikl detail v levém spodním rohu. Ano, tito lidé byli narkomani. A jejich chování po dlouhé roky obtěžovalo všechny obyvatele celého domu. Myslím, že není nutné pouštět se do ponižujících detailů a jednotlivých příběhů, které jsem občas slýchala. 

Tak proč píšu tento příběh?

Protože v bytě, který vidíte na obrázku BYDLELY I 3 MALÉ DĚTI!! Co se s nimi stalo nevím. Možná je umístili do dětského domova, možná jsou spolu s rodiči někde na ubytovně…

Co je ale na tom všem pro mě nejbolestivější? Že možná ty děti nepřestaly milovat své rodiče. Možná je postrádají. Možná by daly cokoli za to, aby se k nim mohly přitulit a cítit je opět blízko. I když třeba ve stavu, kdy je nevnímají. 

Co tím chci říct?

Jsem máma. Mám 2 malé děti, keré jsou momentálně středobodem mého vesmíru. Na stranu šla má seberealizace, můj partnerský vztah i můj seberozvoj (neříkám, že to je správně). Snažím se ze všech sil být pro své děti dobrou mámou, lepším člověkem a vlídnou bytostí. Často si ale vyčítám, že jsem mohla udělat tohleto jinak, říct tamto lépe a pod. Přeju si z celého srdce, aby z mých dětí vyrostly šťastné a laskavé bytosti a mám strach, abych něco nepodělala já. Protože teď jsem jejich modlou. Jejich vzorem. Jejich vesmírem.

Kam směřuju je zjevné…

Buďme sami k sobě vlídní. Děkujme za to, co máme a radujme se z toho, že nám děti odmlouvají, že se vztekají a že mají binec v pokojíčku. Máme totiž mnohem víc, než si kolikrát dovolíme vidět.

Opatrujte se.

 🎉 A do Nového roku vám, krom pevného zdraví, přeji kopec vděčnosti a laskavosti 🎉.

Hlavně k sobě.

Mám vás ráda❤️.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *